Děti a pohyb | blog U Wolfky
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-NE 8,00-20,00 hod
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 700 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Co je nového u Wolfky NOVINKY
09.03.2023
SLAVÍME - POJĎTE SLAVIT S NÁMI!
Je to neuvěřitelné. Wolfka už je tu s vámi 16 let a teď slaví NAROZENINY. Jsem neskutečně vděčná, že můžu dělat práci, která mě baví a že mám tak sk... číst celé
21.09.2021
Nový článek, který vám pomůže při výběru tepláků
Tepláků není nikdy dost. Jak se zorientovat v sortimentu tepláků jsem vám sepsala do tohoto článku, tak na něj mrkněte, ať víte, které vybrat třeba n... číst celé
25.06.2021
Stáhněte si seznam na tábor a zabaleno bude v cupu letu
Vyráží vaše děti na tábor? Tak by se vám mohl vhodit tento praktický tahák na balení. S ním bude balení hračka.  Pokud se chystáte dělat u nás objedn... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

recenze

 

Máš rád Canvu? Využij nabídku od Wolfky a plnou verzi získáš na 30 dní zdarma. 

https://bit.ly/canva-od-wolfky30

Canva zdarma

 

 

 

 

  Jsem členem

Děti a pohyb

Sport podporuje dobré zdraví a týmového ducha.

Zábava a radost ze sportu, který vykonává dítě bez nátlaku a nadměrné zátěže, je přínosným aspektem pro jeho celkový vývoj. Při sportu získává dítě důležité zkušenosti – například se učí soutěžit, poznává pravidla, co to znamená vyhrát, ale i prohrát a učí se s tím vypořádat. Sport také podporuje týmového ducha, vůli, spravedlnost a schopnost vcítění. Kromě toho je důležitým základem pro zdraví - pro tělesný a duševní rozvoj.

Vadné držení těla, obezita, bolesti hlavy

Bohužel v dnešní době nadšení pro sport klesá, protože televize, počítač a mobil jsou atraktivnějšími lákadly. Mnohdy jediný pohyb, který dítě pravidelně vykonává, je cesta do školy a povinný tělocvik. Následkem toho, že dítě není fyzicky aktivní, může být vadné držení těla, obezita, bolesti hlavy aj.

Kdy a kam dítě přihlásit?

Rodiče, kteří pozorují, že jejich děti už v útlém věku rády běhají, skáčou, jsou neúnavné, by měli přemýšlet o výběru vhodné fyzické aktivity. Nabízí se gymnastika, tanec, bojové sporty, pohybové a míčové hry nebo plavání, které je možné navštěvovat již od miminkovského věku. Návštěvu sportovního či tanečního kroužku je ale třeba podporovat bez nátlaku. Může se stát, že se dítěti po nějaké době přestane v zájmovém kroužku líbit, pak je tedy vhodné nabídnout mu něco dalšího.

Někteří rodiče mají vysoké ambice a chtějí, aby jejich ratolest měla více odpoledních aktivit. Je třeba si ale uvědomit, že dítě potřebuje také čas pro sebe na hraní a později na učení, takže není vhodné dětský organismus přetěžovat. Kromě toho musí být životní styl dětí přizpůsoben jejich sportovní činnosti; což jde ruku v ruce se správnou výživou, pitným režimem a dostatkem spánku.

Jděte dítěti příkladem

Pokud o jarních prázdninách dítě vidí, že rodiče leží radši u televize, tak je těžko naučíte lásce k lyžování a trávení času na sjezdovce. Nemusíte jet na hory na celý týden, ale stačí třeba na 2-3 dny. Pokud je dost sněhu, můžete vzít děti na běžky. Uvidíte, že budou na tento čas rádi vzpomínat.

Správná výživa je základem dobrého fyzického výkonu

Je třeba sportovně aktivním dětem nabízet jinou stravu nebo dokonce výživové doplňky? Určitě ne. Avšak strava by měla být pestrá a vyvážená, a to jak pro dítě sportovně nadané, tak i pro dítě, které fyzické aktivitě příliš neholduje. Výživa je důležitá pro dostatek energie a pro správný růstový vývoj. Pokud zásoby energie nejsou dostatečné, obvykle to vede u sportovců ke ztrátě hmotnosti, což může mít za následek snížení fyzického výkonu, u nesportovců to může být snížený výkon při písemné práci či zkoušení.

Jak zajistit, aby dítě správně a dostatečně jedlo?

Zdravé svačinky pro dětiPodle toho, jak vy přistupujete k jídlu a co svému dítěti nabízíte, to si zapamatuje a takové stravovací návyky si ponese celý život. Snídáte? Vaše dítě tento rituál pravděpodobně přijme za svůj a ponese si jej až do dospělosti. Pokud ale nemáte zcela ukázkové stravovací návyky, a přesto chcete, aby na tom vaše dítě bylo jinak než vy, dodržujte u něj stravovací režim, který se mu stane přirozeným. Doporučuje se 5 – 6 jídel denně (snídaně – dopolední svačina – oběd – odpolední svačina – večeře – lehká druhá večeře). A nezapomínejte na dostatek tekutin, stačí obyčejná voda.

 

Jaké svačiny připravit dětem se dozvíte v našem článku, proto sledujte náš blog.

 

Zdraví vás vaše Wolfka

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Jakmile se u Wolfky něco šustne, dáme vám vědět.
NEZMEŠKEJTE NOVÉ ZBOŽÍ !
® 2007-2023 U Wolfky.cz - Všechna práva vyhrazena Ⓒ