Jak přežít pubertu | blog U Wolfky.cz
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-NE 8,00-20,00 hod
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 700 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Co je nového u Wolfky NOVINKY
09.03.2023
SLAVÍME - POJĎTE SLAVIT S NÁMI!
Je to neuvěřitelné. Wolfka už je tu s vámi 16 let a teď slaví NAROZENINY. Jsem neskutečně vděčná, že můžu dělat práci, která mě baví a že mám tak sk... číst celé
21.09.2021
Nový článek, který vám pomůže při výběru tepláků
Tepláků není nikdy dost. Jak se zorientovat v sortimentu tepláků jsem vám sepsala do tohoto článku, tak na něj mrkněte, ať víte, které vybrat třeba n... číst celé
25.06.2021
Stáhněte si seznam na tábor a zabaleno bude v cupu letu
Vyráží vaše děti na tábor? Tak by se vám mohl vhodit tento praktický tahák na balení. S ním bude balení hračka.  Pokud se chystáte dělat u nás objedn... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

recenze

 

Máš rád Canvu? Využij nabídku od Wolfky a plnou verzi získáš na 30 dní zdarma. 

https://bit.ly/canva-od-wolfky30

Canva zdarma

 

 

 

 

  Jsem členem

  1. Úvod
  2. BLOG U Wolfky
  3. Naše milované děti
  4. Jak přežít pubertu svých dětí

Jak přežít pubertu svých dětí

Ani se nenadějete a z malého roztomilého dítka je větší, méně roztomilý teenager pubertálního věku. Puberta je velmi náročné období jak pro dospívající děti, tak pro jejich rodiče. Každý rodič si tím musí alespoň jednou projít, a když budete vědět, jak toto období ve zdraví překonat, možná to pro vás nebude zase tak hrozné.

 
5 rad, jak přežít pubertu dítěte a nezbláznit se

   

1) Neberte si nic osobně

Pokud je vaše dítě drzé, obzvlášť vůči vám, nemusí to nutně znamenat, že jste jej špatně vychovali. K pubertě to prostě patří. Dítě se snaží odpoutat od rodičů a stát se dospělým jedincem, a to by rozhodně nešlo, pokud by bylo stále vaším malým a hodným děťátkem.

Drzé narážky vašeho puberťáka vás proto nesmí v první řadě vyvést z míry. Berte je raději s humorem a přecházejte je jakoby nic. Tím naopak své dítko překvapíte a zachováte si tvář. A ačkoli se často tváří, že ho otravujete a nejradši by vás neměl, jste pro něj stále tím rodičem, o kterého se může v případě potíží opřít. Věřte, že vás má ve skrytu duše neskutečně rád a vzpomeňte si na to, až vám zase něco provede.

 

2) Smiřte se s tím

Je nesmírně obtížné přijmout fakt, že ten drzý puberťák už není vaše roztomilé děťátko. Chová se k vám neurvale, má svou vlastní hlavu a naprosto vůbec mu nerozumíte. Jakmile vám puberta zaklepe na dveře, už není úniku. Raději se s tím smiřte a radujte se, že vaše dítě úspěšně dospívá.

 

3) Nesnažte se být generál ani kamarád

Rodič generál má jasná pravidla – pokud je dítě poruší, tvrdě trestá. Takto ale pubertu ve zdraví nepřežije dítě ani rodič. Pravidla jsou sice důležitá, ale všeho s mírou. Stejně tak není správné hrát si na rodiče kamaráda a očekávat, že se vám dítě se vším svěří nebo vás vezme na párty. Pro vašeho puberťáka je to nepřirozené. Potřebuje ve vás mít oporu a vidět, že vy jste ti dospělí.

 

4) Důvěřujte jim

Puberťáci jsou nesmírně drzé a nespolehlivé bytosti. Ano, je to tak. Když jim dáte za úkol umýt nádobí, rozhodně nečekejte, že to bude hned. Budou vás zkoušet, kolik vydržíte. Nebo budou mít právě na starosti něco mnohem důležitějšího – hrát hry, psát si s kamarádem atd. Buďte trpěliví, vyvarujte se hysterie a rozhodně nedělejte zadanou práci za ně. Jinak už se pomoci jen tak nedočkáte.

A pokud se vaše dítě večer trochu opozdí, rozhodně mu každou minutu nevolejte. Zajisté k tomu má pádný důvod, který nejspíš vůbec nepochopíte. Nedůvěra a neustálá kontrola vaše vztahy naopak zhorší. A navíc mu takto s dospíváním příliš nepomůžete. Zatněte zuby, důvěřujte a učte tak své dítě vlastní zodpovědnosti, ne výmluvám.

 

5) Vzpomeňte si na sebe

A když bude opravdu nejhůř, zkuste si vzpomenout, jací jste byli v pubertě vy. Zeptejte se třeba vlastních rodičů, jak to s vámi zvládli a co všechno jste jim provedli. Byli jste milé, roztomilé a hodné děti? To zrovna.

 

Univerzální rada na závěr

Jedna moje dobrá přítelkyně, která už má dítka odrostlá, mi dala velmi moudrou radu: „Hlavně je nezabíjet.“ Proto si, milí rodiče, nalijte sklenku červeného či bílého, přečtěte si pár rad a nějak tu pubertu svých dětí prostě přežijte. A nezapomeňte – hlavně je nezabíjet.Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Jakmile se u Wolfky něco šustne, dáme vám vědět.
NEZMEŠKEJTE NOVÉ ZBOŽÍ !
® 2007-2023 U Wolfky.cz - Všechna práva vyhrazena Ⓒ