UWolfky.cz | Víte, jak se efektivně učit s dětmi? Poradíme Vám.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-NE 8,00-20,00 hod
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 700 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Co je nového u Wolfky NOVINKY
09.03.2023
SLAVÍME - POJĎTE SLAVIT S NÁMI!
Je to neuvěřitelné. Wolfka už je tu s vámi 16 let a teď slaví NAROZENINY. Jsem neskutečně vděčná, že můžu dělat práci, která mě baví a že mám tak sk... číst celé
21.09.2021
Nový článek, který vám pomůže při výběru tepláků
Tepláků není nikdy dost. Jak se zorientovat v sortimentu tepláků jsem vám sepsala do tohoto článku, tak na něj mrkněte, ať víte, které vybrat třeba n... číst celé
25.06.2021
Stáhněte si seznam na tábor a zabaleno bude v cupu letu
Vyráží vaše děti na tábor? Tak by se vám mohl vhodit tento praktický tahák na balení. S ním bude balení hračka.  Pokud se chystáte dělat u nás objedn... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

recenze

 

Máš rád Canvu? Využij nabídku od Wolfky a plnou verzi získáš na 30 dní zdarma. 

https://bit.ly/canva-od-wolfky30

Canva zdarma

 

 

 

 

  Jsem členem

  1. Úvod
  2. BLOG U Wolfky
  3. Naše milované děti
  4. Víte, jak se efektivně učit s dětmi? Poradíme Vám.

Víte, jak se efektivně učit s dětmi? Poradíme Vám.

Když dítě nastoupí do školy, je to pro něj většinou velké dobrodružství – a vlastně docela i zábava. Většina dětí se do první třídy těší. Ze začátku je nutné pomoci malému školákovi s jeho povinnostmi. Seznamuje se s písmenky, čísly a spoustou nových věcí. Je potřeba naučit ho, že si musí připravit tašku do školy, potřebné pomůcky a napsat si úkoly. Důležitá je důslednost ze strany rodičů.

Postupem času se však i ze školy stane nudná rutina a je načase zjistit, jak se s dítětem učit efektivně a tak, aby se samo učilo rádo a školní přípravu nepodceňovalo.

Dopřejte dítěti po příchodu domů odpočinek

Po sedmihodinovém maratonu ve škole nemůžete očekávat, že vaše dítko sedne hned ke stolu a začne si pilně psát domácí úkoly. Nechte ho odpočinout si, nachystejte mu svačinu a s klidným srdcem jej nechte vyběhnout ven. Vyčistí si hlavu a odpočine si a úkoly mu pak půjdou snadněji. Ideální čas k učení je mezi třetí a pátou hodinou odpoledne, nakonec však sami vypozorujete, kdy se vaše dítě učí nejlépe.

Aby se učení stalo hrou

Ne vždy jeví dítě o probíranou látku dostatečný zájem. Jak tedy postupovat v případě, že probíraná látka dítě k smrti nudí? Ukažte mu, že je učivo součástí života. Počítat příklady může například s drobnými mincemi, fyziku i chemii jde leckdy předvést na drobných pokusech doma. A spíše než bezduché civění do sešitů bude děti bavit listovat v encyklopedii.

S dítětem se učte a z probírané látky je vyzkoušejte

Nejsnáze dohlédnete na to, aby si dítě plnilo domácí úkoly a učilo se, když se budete učit s ním.Pokud navíc vaše dítko nějaké látce nerozumí, snadno mu ji vysvětlíte. Musíte samozřejmě počítat s tím, že jste ze školy už nějaký ten pátek venku a jistě si nebudete všechno pamatovat. Bohužel neexistuje způsob, jakým lze tento zádrhel obejít – jednoduše si budete muset látku znovu nastudovat. Když si ji však znovu vybavíte, můžete ji dítěti předat tak, aby jí snadněji porozumělo.

Pokud se navíc budete učit spolu s dítětem, alespoň během prvních let, věřte, že výsledky se brzy dostaví. A když si občas prohodíte role a budete se z naučené látky navzájem zkoušet, stane se z toho hra, jaké žádné dítě neodolá – vždyť které dítko by nebylo nadšené z možnosti opravovat svého rodiče a hrát si chvíli na učitele?

K učení dítě motivujte

Pokud si stále nevíte rady a dítě se ne a ne učit, můžete si být jistí, že křik a výhružky nic nespraví. Naopak vaše dítko motivujte. Za splněné domácí úkoly mu například uvařte k večeři jeho oblíbené jídlo nebo si zahrajte deskovou hru. I takové maličkosti se totiž podílí na psychice dítěte a na tom, jak bude k učení přistupovat. Vždy najděte něco, za co dítě pochválíte a dáte mu najevo, že je šikovné a chytré. Uvidíte, že se pak pustí do učení s o to větší vervou.

Samozřejmě je to hodně individuální. Některému dítěti stačí aby mu rodič poradil na začátku a pak už úkoly plní samo, přinese je pouze ke kontrole a některé potřebuje dohled při psaní celého domácího úkolu.

Některé rodiče ani neví, že mají děti školou povinné a jiné čeká každodenní maraton, kdy se vrátí z práce domů a musí se svým školákem probrat novou látku i úkoly. Leckdy je to opravdu hodně náročné, hlavně v případech, kdy dítě trpí poruchou pozornosti, dyslexií nebo dysgrafií.

A jak to máte vy? Učíte se s dětmi? Nebo máte to štěstí, že děti zvládají své školní povinnosti samy?

Věřím, že všechny děti i rodiče školní docházku zvládnou a jednou budou na toto období s láskou vzpomínat.

Hezký školní rok vám přeje vaše Wolfka :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Jakmile se u Wolfky něco šustne, dáme vám vědět.
NEZMEŠKEJTE NOVÉ ZBOŽÍ !
® 2007-2023 U Wolfky.cz - Všechna práva vyhrazena Ⓒ