UWolfky.cz | Víte, jak se efektivně učit s dětmi? Poradíme Vám.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
8:00-19:00 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Co je nového u Wolfky NOVINKY
21.09.2021
Nový článek, který vám pomůže při výběru tepláků
Tepláků není nikdy dost. Jak se zorientovat v sortimentu tepláků jsem vám sepsala do tohoto článku, tak na něj mrkněte, ať víte, které vybrat třeba n... číst celé
25.06.2021
Stáhněte si seznam na tábor a zabaleno bude v cupu letu
Vyráží vaše děti na tábor? Tak by se vám mohl vhodit tento praktický tahák na balení. S ním bude balení hračka.  Pokud se chystáte dělat u nás objedn... číst celé
10.01.2021
Wolfčin seznam na hory
Chystáte se na hory, nebo vaše ratolesti na lyžák?  Stáhněte si chytrý seznam na balení všeho potřebného.  Užijte si lyžovačku na horách. :-)  Vaše... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

recenze

 

Máš rád Canvu? Využij nabídku od Wolfky a plnou verzi získáš na 30 dní zdarma. 

https://bit.ly/canva-od-wolfky30

Canva zdarma

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG U Wolfky
  3. Naše milované děti
  4. Víte, jak se efektivně učit s dětmi? Poradíme Vám.

Víte, jak se efektivně učit s dětmi? Poradíme Vám.

Když dítě nastoupí do školy, je to pro něj většinou velké dobrodružství – a vlastně docela i zábava. Většina dětí se do první třídy těší. Ze začátku je nutné pomoci malému školákovi s jeho povinnostmi. Seznamuje se s písmenky, čísly a spoustou nových věcí. Je potřeba naučit ho, že si musí připravit tašku do školy, potřebné pomůcky a napsat si úkoly. Důležitá je důslednost ze strany rodičů.

Postupem času se však i ze školy stane nudná rutina a je načase zjistit, jak se s dítětem učit efektivně a tak, aby se samo učilo rádo a školní přípravu nepodceňovalo.

Dopřejte dítěti po příchodu domů odpočinek

Po sedmihodinovém maratonu ve škole nemůžete očekávat, že vaše dítko sedne hned ke stolu a začne si pilně psát domácí úkoly. Nechte ho odpočinout si, nachystejte mu svačinu a s klidným srdcem jej nechte vyběhnout ven. Vyčistí si hlavu a odpočine si a úkoly mu pak půjdou snadněji. Ideální čas k učení je mezi třetí a pátou hodinou odpoledne, nakonec však sami vypozorujete, kdy se vaše dítě učí nejlépe.

Aby se učení stalo hrou

Ne vždy jeví dítě o probíranou látku dostatečný zájem. Jak tedy postupovat v případě, že probíraná látka dítě k smrti nudí? Ukažte mu, že je učivo součástí života. Počítat příklady může například s drobnými mincemi, fyziku i chemii jde leckdy předvést na drobných pokusech doma. A spíše než bezduché civění do sešitů bude děti bavit listovat v encyklopedii.

S dítětem se učte a z probírané látky je vyzkoušejte

Nejsnáze dohlédnete na to, aby si dítě plnilo domácí úkoly a učilo se, když se budete učit s ním.Pokud navíc vaše dítko nějaké látce nerozumí, snadno mu ji vysvětlíte. Musíte samozřejmě počítat s tím, že jste ze školy už nějaký ten pátek venku a jistě si nebudete všechno pamatovat. Bohužel neexistuje způsob, jakým lze tento zádrhel obejít – jednoduše si budete muset látku znovu nastudovat. Když si ji však znovu vybavíte, můžete ji dítěti předat tak, aby jí snadněji porozumělo.

Pokud se navíc budete učit spolu s dítětem, alespoň během prvních let, věřte, že výsledky se brzy dostaví. A když si občas prohodíte role a budete se z naučené látky navzájem zkoušet, stane se z toho hra, jaké žádné dítě neodolá – vždyť které dítko by nebylo nadšené z možnosti opravovat svého rodiče a hrát si chvíli na učitele?

K učení dítě motivujte

Pokud si stále nevíte rady a dítě se ne a ne učit, můžete si být jistí, že křik a výhružky nic nespraví. Naopak vaše dítko motivujte. Za splněné domácí úkoly mu například uvařte k večeři jeho oblíbené jídlo nebo si zahrajte deskovou hru. I takové maličkosti se totiž podílí na psychice dítěte a na tom, jak bude k učení přistupovat. Vždy najděte něco, za co dítě pochválíte a dáte mu najevo, že je šikovné a chytré. Uvidíte, že se pak pustí do učení s o to větší vervou.

Samozřejmě je to hodně individuální. Některému dítěti stačí aby mu rodič poradil na začátku a pak už úkoly plní samo, přinese je pouze ke kontrole a některé potřebuje dohled při psaní celého domácího úkolu.

Některé rodiče ani neví, že mají děti školou povinné a jiné čeká každodenní maraton, kdy se vrátí z práce domů a musí se svým školákem probrat novou látku i úkoly. Leckdy je to opravdu hodně náročné, hlavně v případech, kdy dítě trpí poruchou pozornosti, dyslexií nebo dysgrafií.

A jak to máte vy? Učíte se s dětmi? Nebo máte to štěstí, že děti zvládají své školní povinnosti samy?

Věřím, že všechny děti i rodiče školní docházku zvládnou a jednou budou na toto období s láskou vzpomínat.

Hezký školní rok vám přeje vaše Wolfka :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Jakmile se u Wolfky něco šustne, dáme vám vědět.
NEZMEŠKEJTE NOVÉ ZBOŽÍ !
® 2007-2022 U Wolfky.cz - Všechna práva vyhrazena Ⓒ