Cestování s dětmi | Blog u Wolfky.cz
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-NE 8,00-20,00 hod
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 700 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Co je nového u Wolfky NOVINKY
09.03.2023
SLAVÍME - POJĎTE SLAVIT S NÁMI!
Je to neuvěřitelné. Wolfka už je tu s vámi 16 let a teď slaví NAROZENINY. Jsem neskutečně vděčná, že můžu dělat práci, která mě baví a že mám tak sk... číst celé
21.09.2021
Nový článek, který vám pomůže při výběru tepláků
Tepláků není nikdy dost. Jak se zorientovat v sortimentu tepláků jsem vám sepsala do tohoto článku, tak na něj mrkněte, ať víte, které vybrat třeba n... číst celé
25.06.2021
Stáhněte si seznam na tábor a zabaleno bude v cupu letu
Vyráží vaše děti na tábor? Tak by se vám mohl vhodit tento praktický tahák na balení. S ním bude balení hračka.  Pokud se chystáte dělat u nás objedn... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

recenze

 

Máš rád Canvu? Využij nabídku od Wolfky a plnou verzi získáš na 30 dní zdarma. 

https://bit.ly/canva-od-wolfky30

Canva zdarma

 

 

 

 

  Jsem členem

Cestování s dětmi

Nedávno jsem slyšela jednu maminku, jak říká, že na dovolenou ještě nejedou, protože jsou děti moc malé. Donutilo mě to k zamyšlení, proč se někteří rodiče brání dovolené s dětmi. Vzpomněla jsem si na ty krásné dovolené, které jsme si užívali, když byly naše holky malé.

Určitě je hodně důležité vše dobře naplánovat a samozřejmě mít při dovolené v zahraničí sjednané pojištění pro případ nemoci nebo úrazu. Nikdy nevíte, co se může stát a vy můžete v zahraničí potřebovat lékařské ošetření. S dětmi jsme ho několikrát museli na dovolené vyhledat, ale díky pojištění vše proběhlo v klidu. Důležité je také vzít si s sebou léky a teploměr pro případ, že by bylo něco z toho potřeba. Pokud rodiče vše důkladně promyslí, nic nebrání v tom, na dovolenou vyrazit. A tím nemyslím jen dovolenou v hotelu, ale klidně pod stan.

 

Moc ráda na naše rodinné dovolené vzpomínám.

Cestováním letadlemCestování s miminem v letadle

Největší dobrodružství bylo, když jsme se vydali na 3 týdny do Ameriky. Při prvním letu bylo naší mladší dceři 10 měsíců a starší 4 roky. V letadle nám namontovali mobilní postýlku, což let hodně zpříjemnilo. Letěli jsme běžnou turistickou třídou - to jen pro upřesnění. 

Devítihodinový let zvládly holky naprosto bez problémů a časový posun téměř nezaregistrovaly. Tedy, když mluvím o časovém posunu při cestě tam. Časový posun při cestě zpátky jsme dorovnávali asi týden. Holky byly do dvou v noci vzhůru a pak chrupkaly celé dopoledne. Akorát chudák tatínek. Ráno odcházel do práce, doma mrtvo. Vracel se z práce a ty malé nezbedy měly energie zase do 1 hodiny po půlnoci. Po týdnu se nám podařilo časový posun dorovnat a najet na normální režim. :-) Byla jsem ještě v té době na mateřské, takže tento drobný problém vlastně ani problémem nebyl.

Dovolená pod stanem

Další rok jsme jeli pod stan a vlastně i následující 3 roky. Zvolili jsme kemp na Vranovské přehradě.

Děti byly nadšené. Počasí nám vyšlo parádně. Kromě jednoho dne v týdnu hráli v kempu každý večer od 18 hodin pohádku pro děti. 2x v týdnu byl na odpoledne připravený zábavný program pro děti. Přišel vodník a víla a ti měli pro děti připravené různé hry, písničky a tanečky. Děti se zapojovaly do písniček a tanečků, soutěžily a bylo to velmi příjemně strávené odpoledne.

V podvečer jsme hráli badminton i stolní tenis a bylo to moc fajn.

Výlety a řádění u vody

Od kempu jezdil vláček do kopce k zámku, který stojí nad Vranovskou přehradou, takže tento výlet jsme si nenechali ujít.

Holky po celodenním řádění u vody večer odpadávaly jak švestky a spaly celou noc. Vůbec jim nevadilo, že jim jednu noc za hlavou do 4 hodin do rána řvala parta mladých nespoutaných puberťáků. Naše 2 čiperky byly každé ráno v 6 hodin čilé jako rybičky.

Druhý den se tato partička odstěhovala o kus dál, protože je vstávání naší drobotiny o šesté ranní rušilo v klidném odpočinku po prohýřené noci. Upozorňovala jsem je na to, že jsou holky ranní ptáčata. Jak byli rozjetí, tak tomu nevěřili.

Vzpomínám si na ta rána, jak jsme vylezli před stan, roztáhli si deku, uvařili čaj a kafe a čekali do půl osmé, než otevřeli obchůdek s pečivem. Mezi tím jsme hráli pexeso a později i další hry.

Vyžití i pro rodiče

V kempu hrálo 2 x v týdnu letní kino. Mezitím, co holky spaly, jsme se šli se podívat do letního kina. Věděly, že budeme kousek od stanu sedět na dece a koukat na film a nebyl to vůbec žádný problém. Pamatuji si, že tehdy dávali Avatara. To už je let. :-)

Dovolená letadlem i autem

Ty dva roky, kdy jsme jeli pod stan, jsme ještě vyrazili na dovolenou do Tunisu a pak autem do Chorvatska.

A bylo to moc fajn. Holky si užívaly moře i vodu v bazénu. Akorát ten all inclusive děti moc neocení. V podstatě nechtěly moc experimentovat, takže si většinou vybraly špagety nebo hrozně zdravé hranolky. Nu, což, byla to dovolená, takže i nezdravé hranolky byly bez výhrad maminky dovoleny. Přece si nebudu kazit dovolenou kvůli tukem nasáklým bramborám. Holky to bez újmy přežily a já taky.

Nové podněty a dobrodružství

Pokud mi někdo vypráví, že nejede na dovolenou, protože jsou děti malé, říkám si, že se zbytečně ochuzuje o ty nejkrásnější okamžiky, které může s dětmi prožít. Kdy jindy má člověk tolik času, než právě v době, kdy jsou malí a máma je na rodičovské dovolené?

Cestováním a poznáváním nových krajů se děti naučí spoustě věcí. Potkají nové lidi. Zjistí, že spaní ve stanu s rodiči je vlastně moc fajn.

Zalíbilo se jim to dokonce natolik, že si pak ještě vydyndaly postavení stanu na zahradě a ještě jsme tam s nimi občas o prázdninách spali.

 

Děti zvládají změny mnohem lépe než dospělí. Je jasné, že dovolená s dětmi není taková, jako bývaly kdysi dovolené za svobodna. Na malé děti se musí dávat pozor, hlavně v cizím prostředí, ale pokud to tolik neprožíváte a s dětmi cestujete od mala, tak není problém, aby si schruply v poledne v chládku na dece nebo v  kočárku. Důležité je to tolik neřešit… Brát věci, jak přijdou, a užívat si to, že můžeme být všichni společně. To, že nemusíme vařit, nějak přehnaně uklízet a honit se do práce.

Nic neodkládat a prostě si to užít

Pokud budete dovolenou stále odkládat, až budou děti větší, až tohle a támhleto…, tak najednou zjistíte, že vám ty děti vyrostly, a na dovolenou už s vámi ani jet nechtějí, a bude vás to děsně mrzet. Nepromarněte ten krásný čas. Děti jsou jako houby. Dovedou vstřebat velké množství informací a doslova je nasávat. Dávejme jim tedy nové a nové podněty. Přestože jsou malé, tak to vnímají. Nebuďte přehnaně úzkostlivé a prostě si tu dovolenou s dětmi užijte. Čím víc toho s vámi zažijí, tím víc vzpomínek jednou budete mít.

 

Brzy začnou prázdniny. Kam vyrazíte s dětmi? Jak to máte u vás? Jezdíte vůbec na dovolené s dětmi?

Napište mi dolů pod článek, jak budete trávit léto s vašimi dětmi.

 

Zdraví vás vaše Wolfka

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Jakmile se u Wolfky něco šustne, dáme vám vědět.
NEZMEŠKEJTE NOVÉ ZBOŽÍ !
® 2007-2023 U Wolfky.cz - Všechna práva vyhrazena Ⓒ