UWolfky.cz | Vysvědčení se blíží.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-NE 8,00-20,00 hod
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 700 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Co je nového u Wolfky NOVINKY
09.03.2023
SLAVÍME - POJĎTE SLAVIT S NÁMI!
Je to neuvěřitelné. Wolfka už je tu s vámi 16 let a teď slaví NAROZENINY. Jsem neskutečně vděčná, že můžu dělat práci, která mě baví a že mám tak sk... číst celé
21.09.2021
Nový článek, který vám pomůže při výběru tepláků
Tepláků není nikdy dost. Jak se zorientovat v sortimentu tepláků jsem vám sepsala do tohoto článku, tak na něj mrkněte, ať víte, které vybrat třeba n... číst celé
25.06.2021
Stáhněte si seznam na tábor a zabaleno bude v cupu letu
Vyráží vaše děti na tábor? Tak by se vám mohl vhodit tento praktický tahák na balení. S ním bude balení hračka.  Pokud se chystáte dělat u nás objedn... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

recenze

 

Máš rád Canvu? Využij nabídku od Wolfky a plnou verzi získáš na 30 dní zdarma. 

https://bit.ly/canva-od-wolfky30

Canva zdarma

 

 

 

 

  Jsem členem

  1. Úvod
  2. BLOG U Wolfky
  3. Naše milované děti
  4. Vysvědčení se blíží: jak zařídit, aby z něj dítě nemělo strach?

Vysvědčení se blíží: jak zařídit, aby z něj dítě nemělo strach?

Jsou děti, kterým stačí dávat ve škole dobrý pozor a domů nosí samé jedničky; jsou ovšem i takové, které se mohou učit každý den a lepší známky než trojky prostě nemají. Některá zlobidla školu „flákají“ a učit se jim prostě nechce. Je důležité rozlišit, zda se dítě snaží, či nikoli – a k situaci podle toho přistupovat. Období vysvědčení je stresující jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Je ovšem nanejvíc důležité, aby dítko nemělo z vysvědčení strach a nebálo se ho přinést domů.

Děti mají větší strach z reakce rodičů než z vysvědčení

Je důležité uvědomit si, že známky nehodnotí talent, nadání a inteligenci dítěte, ale jen to, jak dobře zvládlo látku ve škole. Mnoho rodičů nepřipouští jinou známku než jedničku, což si dítě samozřejmě uvědomuje. Díky tomu může být dlouhodobě ve stresu, což ovlivňuje výsledky ve škole. Strach z toho, jak bude rodič na špatné známky na vysvědčení reagovat, se pak odráží na sebedůvěře dítěte i na vztazích v rodině. To může vést až k útěku z domova.

Místo výhružek a trestů dítě raději motivujte

Je důležité malého školáka k lepším výsledkům spíše pozitivně motivovat než hrozit větou „se špatným vysvědčením se domů nevracej“, křičet a dítě za špatné známky trestat. Pokud jste se v průběhu školního roku zajímali, jak na tom vaše dítě je, nemělo by vás vysvědčení překvapit. Křikem byste mohli docílit právě toho, že se ze strachu opravdu rozhodne nevrátit domů. Je vhodnější dítě k lepším známkám motivovat odměnou, na které se dopředu domluvíte – třeba lístky do divadla nebo na sportovní utkání, výletem, ale i večeří v restauraci. Zároveň dejte dítěti najevo, že známkami na vysvědčení se vztah mezi vámi nijak nemění.

Soustřeďte se na to, co by se dalo v následujícím školním roce zlepšit

Spíše než se ohlížet za uplynulým školním rokem se soustřeďte na ten, který teprve přijde. Vypracujte „bojový plán“ toho, jak školní přípravu zlepšit.Zajděte si se svým školákem třeba na zmrzlinový pohár, popovídejte si a proberte všechny možnosti. Třeba by se raději učil s některým ze svých spolužáků? Nebo potřebuje, aby mu látku někdo převyprávěl? Pomoci může i doučování. Když se vám dítě svěří, s čím má největší problémy, bude pak už hračka zajistit vhodné řešení.

A nezapomínejte na to hlavní – vysvědčení by mělo být znamením oslav ukončení dalšího školního roku a přípravou na sladké prázdninové volno.

Zdraví vás vaše Wolfka

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Jakmile se u Wolfky něco šustne, dáme vám vědět.
NEZMEŠKEJTE NOVÉ ZBOŽÍ !
® 2007-2023 U Wolfky.cz - Všechna práva vyhrazena Ⓒ