Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

 

 

 

PŘIJÍMÁME PLATBY KARTOU:

 

 

   11 let na trhu 

 30.000 odbavených objednávek

   5000 položek skladem

Sleva

 

CO JE U NÁS NOVÉHO?

arr3Opět naskladněnoOpět jsme pro vás naskladnili chybějící a vyprodané velikosti dívčích pyžam: S2852 v růžové...

28. 05. 2018 | Domácí mazlíčci

Chcete pořídit dítěti domácího mazlíčka? Tohle zvažte!

 

Pořizujete dětem mazlíčka? Tohle zvažte

Žadoní vaše dítě každý den o domácího mazlíčka? Podařilo se mu vás dokonce zlomit a právě přemýšlíte, které zvířátko vybrat? Potom nespěchejte a svůj výběr pečlivě zvažte. Pokud navíc nemáte s domácími mazlíčky velké zkušenosti, je těžké odhadnout, jaké zvířátko bude pro vaše dítě nejvhodnější.

První věc, kterou si musí všichni rodiče uvědomit, je, že domácí mazlíček bude vždy a především jejich starost. Ačkoli si dítě přeje zvířátko sebevíc a slibuje, že o něj bude za všech okolností svědomitě pečovat, ve výsledku se budete starat především vy.

Starost na zkoušku

Nejprve se přesvědčte, že je vaše dítě na mazlíčka připravené. Zadejte mu například nějaký pravidelný úkol nebo mu dejte něco na starost a ověřte si, že je opravdu tak svědomité, jak tvrdí. Stejně tak se můžete domluvit se sousedem, aby vám občas půjčil třeba svého pejska. Vaše dítě si tak může vyzkoušet, jaké to je o zvíře pečovat. Pokud mu nadšení vydrží delší dobu, budete vědět, že je připravené.

Začněte zlehka

Touží-li vaše dítě po domácím mazlíčkovi, začněte s nějakým menším. Může to být třeba křeček nebo rybičky. V případě, že zvířátko dítě omrzí, nebude to pro vás takový problém jako v případě psa nebo kočky.

Dítě si tak navíc osvojí základní chovatelské návyky a připraví se na náročnější zvíře.

Pozor na alergie

V dnešní době již nejsou alergie nic neobvyklého. Před pořízením domácího mazlíčka byste se proto měli ujistit, že členové vaší rodiny netrpí například alergií na srst. I v takovém případě však není všemu konec. Můžete si pořídit třeba želvu, bezsrstou kočku nebo morče, případně také rybičky.

Důležité jsou vaše možnosti

Každé zvíře má jiné nároky, co se týče prostoru, času i peněz. Před zakoupením domácího mazlíčka je potřeba zvážit i tyto okolnosti. Stejně tak náročnost péče o zvíře by měla odpovídat věku vašeho dítěte. Když například pětiletému pořídíte psa, těžko se o něj postará.

Zvíře je také starost na plný úvazek. Pokud se rozhodnete třeba odjet na dovolenou, měli byste se přesvědčit, že ho bude mít kdo pohlídat.

Také zvířata mají své potřeby

Morčátko je společenské a potřebuje spoustu lásky. Stejně tak pejsek, který se musí alespoň třikrát denně venčit. Kočka zase ocení, když bude mít chvíli klid a nikdo ji nebude tahat. Papoušci jsou šťastnější v páru než osamotě. Zakrslý králíček může být v dospělosti pěkný obr. Křečci jsou spíš noční zvířata, a pokud jim nevěnujete pozornost, brzo zdivočí.

Zjistěte, jakou povahu mají jednotlivá zvířata, a vyberte svému dítěti takové, kterému můžete vy i dítě nabídnout vše, co potřebuje.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ