Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

 

 

 

PŘIJÍMÁME PLATBY KARTOU:

 

 

   11 let na trhu 

 30.000 odbavených objednávek

   5000 položek skladem

Sleva

 

CO JE U NÁS NOVÉHO?

arr3Opět naskladněnoOpět jsme pro vás naskladnili chybějící a vyprodané velikosti dívčích pyžam: S2852 v růžové...

29. 09. 2018 | Naše milované děti

Víte, jak se efektivně učit s dětmi? Poradíme Vám.

Když dítě nastoupí do školy, je to pro něj většinou velké dobrodružství – a vlastně docela i zábava. Většina dětí se do první třídy těší. Ze začátku je nutné pomoci malému školákovi s jeho povinnostmi. Seznamuje se s písmenky, čísly a spoustou nových věcí. Je potřeba naučit ho, že si musí připravit tašku do školy, potřebné pomůcky a napsat si úkoly. Důležitá je důslednost ze strany rodičů.

Postupem času se však i ze školy stane nudná rutina a je načase zjistit, jak se s dítětem učit efektivně a tak, aby se samo učilo rádo a školní přípravu nepodceňovalo.

Dopřejte dítěti po příchodu domů odpočinek

Po sedmihodinovém maratonu ve škole nemůžete očekávat, že vaše dítko sedne hned ke stolu a začne si pilně psát domácí úkoly. Nechte ho odpočinout si, nachystejte mu svačinu a s klidným srdcem jej nechte vyběhnout ven. Vyčistí si hlavu a odpočine si a úkoly mu pak půjdou snadněji. Ideální čas k učení je mezi třetí a pátou hodinou odpoledne, nakonec však sami vypozorujete, kdy se vaše dítě učí nejlépe.

Aby se učení stalo hrou

Ne vždy jeví dítě o probíranou látku dostatečný zájem. Jak tedy postupovat v případě, že probíraná látka dítě k smrti nudí? Ukažte mu, že je učivo součástí života. Počítat příklady může například s drobnými mincemi, fyziku i chemii jde leckdy předvést na drobných pokusech doma. A spíše než bezduché civění do sešitů bude děti bavit listovat v encyklopedii.

S dítětem se učte a z probírané látky je vyzkoušejte

Nejsnáze dohlédnete na to, aby si dítě plnilo domácí úkoly a učilo se, když se budete učit s ním. Pokud navíc vaše dítko nějaké látce nerozumí, snadno mu ji vysvětlíte. Musíte samozřejmě počítat s tím, že jste ze školy už nějaký ten pátek venku a jistě si nebudete všechno pamatovat. Bohužel neexistuje způsob, jakým lze tento zádrhel obejít – jednoduše si budete muset látku znovu nastudovat. Když si ji však znovu vybavíte, můžete ji dítěti předat tak, aby jí snadněji porozumělo.

Pokud se navíc budete učit spolu s dítětem, alespoň během prvních let, věřte, že výsledky se brzy dostaví. A když si občas prohodíte role a budete se z naučené látky navzájem zkoušet, stane se z toho hra, jaké žádné dítě neodolá – vždyť které dítko by nebylo nadšené z možnosti opravovat svého rodiče a hrát si chvíli na učitele?

K učení dítě motivujte

Pokud si stále nevíte rady a dítě se ne a ne učit, můžete si být jistí, že křik a výhružky nic nespraví. Naopak vaše dítko motivujte. Za splněné domácí úkoly mu například uvařte k večeři jeho oblíbené jídlo nebo si zahrajte deskovou hru. I takové maličkosti se totiž podílí na psychice dítěte a na tom, jak bude k učení přistupovat. Vždy najděte něco, za co dítě pochválíte a dáte mu najevo, že je šikovné a chytré. Uvidíte, že se pak pustí do učení s o to větší vervou.

Samozřejmě je to hodně individuální. Některému dítěti stačí aby mu rodič poradil na začátku a pak už úkoly plní samo, přinese je pouze ke kontrole a některé potřebuje dohled při psaní celého domácího úkolu.

Některé rodiče ani neví, že mají děti školou povinné a jiné čeká každodenní maraton, kdy se vrátí z práce domů a musí se svým školákem probrat novou látku i úkoly. Leckdy je to opravdu hodně náročné, hlavně v případech, kdy dítě trpí poruchou pozornosti, dyslexií nebo dysgrafií.

A jak to máte vy? Učíte se s dětmi? Nebo máte to štěstí, že děti zvládají své školní povinnosti samy?

Věřím, že všechny děti i rodiče školní docházku zvládnou a jednou budou na toto období s láskou vzpomínat.

Hezký školní rok vám přeje vaše Wolfka :-)


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ