Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

 

 

 

PŘIJÍMÁME PLATBY KARTOU:

 

 

   11 let na trhu 

 30.000 odbavených objednávek

   5000 položek skladem

Sleva

 

CO JE U NÁS NOVÉHO?

arr3Opět naskladněnoOpět jsme pro vás naskladnili chybějící a vyprodané velikosti dívčích pyžam: S2852 v růžové...

17. 08. 2018 | Naše milované děti

Nechce vaše dítě spinkat ve školce?

Odpolední spánek po vydatném obědě a náročném hraní je ve školce poměrně běžnou součástí programu. Především menší děti totiž potřebují mnohem více spánku než dospělí nebo školáci. A aby druhý den nebyly unavené, měly by si přes den alespoň na chvíli odpočinout.

Pokud se dítěti ale opravdu nechce spát, může být čas odpoledního odpočinku stresující nejen pro učitelky – stejně tak se i nespavé děti trápí a musí se přemáhat.

Dodržujte pravidelný režim i mimo školku

S menšími dětmi je potřeba pracovat a dodržovat pravidelný režim ve školce i mimo ni. Pokud si dítě navykne, že se po obědě nespí, jistě s tím bude mít problém také ve školce.

Snažte se to dítěti vysvětlit

Někdy pomůže, když dítěti vysvětlíte, že v postýlce nemusí spinkat, ale stačí, když bude tiše ležet a odpočívat. Přitom počká na ostatní, než se vyspí, a potom si budou spolu zase vesele hrát.

Pořiďte mu slušivé pyžamko

Velkým pomocníkem může být také slušivé pyžamko s oblíbeným dětským motivem. Váš malý neposeda se potom bude přímo těšit na odpolední odpočinek, kdy se převleče do pyžama a pochlubí se s ním kamarádům. 

V některých školkách není spánek povinný

Pokud chcete svému dítěti nastolit jiný režim, poohlédněte se raději po školkách, kde odpolední spánek není povinný.

Unavené děti si mohou jít lehnout a nespavci se věnují nějaké klidnější aktivitě, aby nerušili. Prohlíží si obrázkovou knížku, malují nebo si něco staví. To je vhodné především pro předškolní děti, které už tolik spánku jako dřív nepotřebují.

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ